Mistrzostwa Miasta i Gminy Nakło nad Notecią w Trójboju i Czwórboju Lekkoatletycznym

13 maja 2024 r. po raz pierwszy na Stadionie Miejskim im. Klemensa Biniakowskiego w Nakle nad Notecią odbyły się Mistrzostwa Miasta i Gminy Nakło nad Notecią w Trójboju i Czwórboju Lekkoatletycznym Dziewcząt i Chłopców w kategorii Igrzyska Dzieci. 

W obu konkurencjach na wynik końcowy zespołu składa się 5 najlepszych rezultatów.
Rekordową frekwencję potwierdza udział ok. 180 zawodników. W zawodach wzięły udział wszystkie szkoły z naszej Gminy, co nas niezmiernie cieszy!

W Trójboju dziewcząt I miejsce należało do Zespół Szkolno-Przedszkolny w Paterku, II miejsce zdobył Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ślesinie, III - Szkoła Podstawowa nr 2 w Nakle nad Notecią, kolejne miejsca zdobyły Zespół Szkolno-Przedszkolny w Występie, ZSP nr 4 Nakło nad Notecią, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Potulicach, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Nakle nad Notecią.
Indywidualnie najlepsze wyniki osiągnęły:

 • Jagoda Świtalska (ZSP w Paterku), 
 • Zofia Płuciennik (ZSP w Ślesinie),
 • Maria Roszko (ZSP w Paterku).

Natomiast kolejność w Trójboju chłopców wyglądała następująco:

 • I - ZSP w Paterku,
 • II - SP nr 2 w Nakle nad Notecią, 
 • III - ZSP nr 3 w Nakle nad Notecią, 
 • IV- ZSP nr 4 w Nakle nad Notecią,
 • V - ZSP w Występie.

Wśród chłopców najlepsze wyniki osiągnęli: 

 • Krzysztof Dolaciński (ZSP nr 3 w Nakle nad Notecią),
 • Antoni Kołodziej (ZSP w Paterku),
 • Fabian Sikorski (ZSP w Paterku).

W czwórboju dziewcząt największą ilość punktów uzyskały reprezentantki ZSP nr 3 w Nakle, II miejsce osiągnęły dziewczęta z ZSP w Paterku, a III z ZSP nr 4 w Nakle. Kolejno ZSP w Ślesinie, ZSP w Występie i SP nr 2 w Nakle nad Notecią. 

Indywidualnie najlepsze wyniki osiągnęły: Lena Budnik (ZSP nr 3 w Nakle nad Notecią), Klaudia Szymczak (ZSP w Paterku) oraz Emilia Wilczek (ZSP nr 3 w Nakle nad Notecią).

Wśród chłopców I miejsce na podium należało do reprezentantów ZSP nr 3 w Nakle, na II miejscu stanęli chłopcy z ZSP nr 4 w Nakle, natomiast na III - ZSP w Paterku. Kolejno ZSP w Ślesinie, SP nr 2 w Nakle, ZSP w Potulicach i ZSP w Ślesinie. 
Najlepsze wyniki osiągnęli Maksymilian Jankowski (ZSP nr 3 w Nakle), Dominik Zawieja (ZSP nr 3 w Nakle), Adam Bednarek  (ZSP nr 3 w Nakle).

Wszystkim zawodnikom i ich opiekunom dziękujemy za udział w zawodach oraz gratulujemy wyników. 
Zwycięskie zespoły będą reprezentowały naszą gminę na zawodach na szczeblu powiatowym, który odbędzie się 22 maja 2024 r. o godz. 9:00 także na Stadionie Miejskim im. K. Biniakowskiego w Nakle nad Notecią.