Nakielska Noc Muzeów 18.05.2024

W sobotę 18 maja 2024 r. odbyła się kolejna edycja Nakielskiej Nocy Muzeów. Główną tegoroczną atrakcją by spacer przez miasto śladami zbrodni i miejsc nawiedzonych. Jak się okazuje Nakło obfituje w przeróżne niesamowite historie, zarówno to straszne jak i nieco śmieszne. Uczestnicy spaceru między innymi dowiedzieli się: gdzie w Nakle znajduje się czarny punkt, miejsce w przeszłości szczególnie nawiedzone i niebezpieczne, usłyszeli historie duchów niegdyś straszących w okolicy dworca kolejowego, a także o widmowej armii w czasach średniowiecza oblegającej gród nakielski. Uczestnicy spaceru otrzymali zestawy słuchawkowe tour guide, dzięki czemu każdy miał zapewniony komfort słuchania.

Całość wydarzenia kończyło spotkanie nad ogniskiem zorganizowane na łazienkach miejskich. Zgromadzone przy ognisku osoby mogły wysłuchać jeszcze opowieści o najbardziej nawiedzonych miejscach w województwie kujawsko-pomorskim. Zanim wyruszyliśmy na spacer odbyły się warsztaty z haftu diamentowego, podczas których uczestnicy mogli wykonać woreczki z motywem haftu krajeńskiego.