Uczniowie Czwórki w ratuszu

21 maja do nakielskiego ratusza zawitali uczniowie 3. klasy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Nakła nad Notecią.


Wizyta rozpoczęła się od gabinetu burmistrza Sławomira Napierały. Tam uczniowie dopytywali m.in. czym zajmuje się włodarz gminy, skąd decyzja o pełnieniu takiej funkcji, a także kiedy ruszy kryte lodowisko. Była to też okazja do założenia insygniów władzy – łańcuchów burmistrza oraz przewodniczącego Rady Miejskiej. Kolejnym miejscem odwiedzin było Biuro Obsługi Mieszkańców, gdzie goście zapoznali się z zakresem działania tej komórki. W wydziale Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska usłyszeli, jak funkcjonuje w naszej gminie segregacja odpadów komunalnych, natomiast w Wydziale Spraw Obywatelskich, co to jest dowód osobisty i do czego służy.

fot. Szymon Niemczewski / Karol Maliński