Plac zabaw dla najmłodszych

W dniu 14 maja dokonano odbioru technicznego placu zabaw w parku im. Jana III Sobieskiego. Inwestycję zrealizowano w ramach dwóch zadań: Budowa placu zabaw w parku im. Jana III Sobieskiego w Nakle nad Notecią – roboty przygotowawcze oraz Budowa placu zabaw w parku im. Jana III Sobieskiego w Nakle nad Notecią. Teraz jest on już dostępny dla mieszkańców!

Nowy plac zabaw zlokalizowany jest bezpośrednio przy już istniejącym. Założenia sprowadzały się do stworzenia miejsca dla zabawy i odpoczynku dla dzieci najmłodszych, co pozwoliło wzbogacić ofertę zabawową dla dzieci w Parku Sobieskiego o dodatkową grupę wiekową.

W ramach pierwszego zadania wykonano roboty przygotowawcze (karczowanie drzew i krzewów), roboty ziemne, w tym wykonanie różnego rodzaju nawierzchni (piaszczysto-żwirowej, trawiastej, z płyt betonowych) oraz prace w zakresie nowych nasadzeń  krzewów i montażu nowego ogrodzenia. W zakresie wyposażenia dokonano renowacji trzech starych urządzeń, które zostały przeniesione ze zlikwidowanego placu zabaw, który znajdował się w miejscu obecnie budowanej biblioteki (zestaw zabawowy, karuzela, bujak sprężynowy). Pierwsze zadanie obejmowało również wykonanie „ścieżki ze śladami zwierząt” oraz montaż małej architektury (2 ławki z oparciem, 2 bez oparcia, 2 kosze na śmieci, jeden zestaw piknikowy).

Drugie zadanie obejmowało w całości dostawę oraz montaż nowych urządzeń zabawowych, w tym: tor przeszkód/mostek/równoważnia, zestaw zabawowy typu domek, huśtawka dla osoby dorosłej oraz dziecka (zestaw mama+dziecko), bujak – równoważnia/balans, cymbałki, piaskownica, stół do zabawy piaskiem, piaskownica dla dziecka na wózku inwalidzkim, zestaw zabawowy – karuzela typu „skorpion”, zestaw zabawowy – karuzela jednoosobowa typu „piruet”/bujak/wahadło.

Na oba zadania udzielono 5-letniej gwarancji, z wyłączeniem starych, odnowionych urządzeń, które objęte są 12-miesięcznym okresem gwarancji. Cała inwestycja została zrealizowana w przetargu nieograniczonym, w którym wpłynęła tylko jedna oferta - Grupy Magic Garden z Inowrocławia. Koszt pierwszego zadania to 118 633,50 zł brutto, natomiast drugiego – 195 391,65 zł brutto. Drugie zadanie otrzymało dofinansowanie ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” w wysokości 69 797,00 zł.

dofinansowanie

 

fot. Szymon Niemczewski