Wybrali przewodniczącego i zarząd

12 czerwca, w Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Minikowie, odbył się XVIII Konwent Burmistrzów Województwa Kujawsko-Pomorskiego. 

Przybyłych gości przywitał Przewodniczący Konwentu Sławomir Napierała. Prócz 29 przedstawicieli poszczególnych samorządów, w obradach udział wzięli: Wicewojewody Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Hemmerling, Członek Zarządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego Marek Wojtkowski oraz gospodarz obiektu, dyrektor ODR w Minikowie Ryszard Kamiński. Jest to pierwsze spotkanie nowej kadencji, stąd na wstępie wszyscy burmistrzowie przedstawili się i opowiedzieli o swoich gminach.

Następnie głos zabrali burmistrzowie, którzy swoje pytania skierowali do wicewojewody. Dyrektor Kamiński zaprezentował działalność ośrodka w ubiegłym roku oraz obszar i różnorodność podejmowanych inicjatyw. 

Kolejnym punktem obrad było wybór nowego Przewodniczącego i Zarządu Konwentu. Nad przebiegiem głosowania czuwała powołana komisja skrutacyjna. W przeprowadzonych wyborach, większością głosów zdecydowano, że obecny Przewodniczący Sławomir Napierała będzie sprawował tą funkcję w kolejnej kadencji. Natomiast w skład Zarządu weszli:
•    Dariusz Wądołowski (Pruszcz),
•    Waldemar Stupałkowski (Sępólno Krajeńskie),
•    Mikołaj Bogdanowicz (Kruszwica),
•    Eugeniusz Gołembiewski (Kowal).

Dokonano również wyboru przedstawicieli Konwentu do poszczególnych zespołów roboczych działających przy Urzędzie Marszałkowskim i Wojewódzkim. Kolejny konwent zaplanowano na wrzesień, a odbędzie się on w Świeciu.
 

fot. Karol Maliński