Nakielski stadion otwarty

Po latach oczekiwań, marzeń, planów i pracy wreszcie jest! Stadion Miejski im. Klemensa Biniakowskiego otwarty po modernizacji. To nowy sportowy rozdział dla Nakła nad Notecią, który na nowym obiekcie zapoczątkował Nakielski Mityng Lekkoatletyczny.

Uroczystość otwarcia rozpoczęła się odegraniem Hymnu Polski przez Orkiestrę Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej pod batutą Zbigniewa Rydelskiego. Następnie gości przywitał dyrektor Nakielskiego Ośrodka Kultury Michał Dubkowski. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali ci, którzy m.in. zapracowali na dobre imię lekkiej atletyki w Nakle nad Notecią - zdobywający laury w Polsce, Europie i Świecie zawodnicy LUKS Start Nakło, reprezentanci Polski: Aleksandra Nowaczewska (rzut młotem), Eryk Kołodziejczak (rzut oszczepem) i Dawid Wegner (rzut oszczepem). W dalszej części głos zabrali: burmistrz Sławomir Napierała, minister Łukasz Schreiber, posłanka Iwona Kozłowska, wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz, zastępca dyrektora Departamentu Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu Sławomir Kruszkowski - reprezentujący marszałka województwa kujawsko-pomorskiego Piotra Całbeckiego, prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Nożnej Eugeniusz Nowak, dyrektor biura Stowarzyszenia Metropolia Bydgoszcz Łukasz Krupa oraz prezes zarządu Gardenia Sport, będącego wykonawcą modernizacji stadionu - Tomasz Bernat. Nie obyło się bez prezentów, gratulacji, ale niestety także problemów technicznych. Jak to niekiedy bywa, technologia zawodzi i tym razem nagłośnienie sprawiło nie lada problemy mówcom. Nakielski włodarz w swojej wypowiedzi nakreślił rys historyczny obiektu. Podziękował również za wsparcie z Ministerstwa Sportu i Turystyki, a także zaangażowanie przychylnych "odnowie" stadionu parlamentarzystom i samorządowcom. Słów uznania dla obiektu nie szczędzili pozostali wypowiadający się goście. Część oficjalna zakończyła się przejściem do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4, gdzie zlokalizowane jest zaplecze socjalno-szatniowe stadionu.

Następnie obiekt stał się areną zmagań sportowców, a to za sprawą Nakielskiego Mityngu Lekkoatletycznego, do którego zgłosiło się ponad 400 sportowców. Rywalizowano w takich dyscyplinach jak: biegi na dystansach 60 m, 300 m, 600 m, 1000 m i OPEN 2000 m, skok w dal, skok wzwyż, rzut piłeczką palantową oraz skok o tyczce. W trakcie trwania zmagań można było oglądać także treningi pokazowe sportowych gwiazd: Pawła Wojciechowskiego - wielokrotnego medalisty w skoku o tyczce, Norberta Kobielskiego - specjalizującego się w skoku wzwyż, a także wspomnianych wcześniej nakielskich lekkoatletów z LUKS-u Start Nakło, którzy ponadto rozdawali autografy i robili sobie pamiątkowe zdjęcia. Oprócz emocji związanych z przebiegiem NML-u, na przybyłych na nakielski stadion czekała strefa aktywności zlokalizowana na boisku bocznym, gdzie m.in. najmłodsi mogli bawić się na dmuchańcach lub pomalować swoją buzię. Obejrzeć można było także wystawę dotyczącą Klemensa Biniakowskiego - patrona stadionu, a w murach ZS-P 4 ustawiona była mini-wystawa przedstawiająca przebieg modernizacji obiektu.

Zwycięzcy poszczególnych dyscyplin otrzymywali pamiątkowe medale. W dekoracji nagrodzonych uczestniczyli samorządowcy oraz sportowcy. Pełne wyniki Nakielskiego Mityngu Lekkoatletycznego dostępne są na stronie internetowej: LINK

Organizatorem wydarzenia był Nakielski Sport Sp. z o.o. przy wsparciu Kujawsko-Pomorskiego Związku Lekkiej Atletyki i LUKS Start Nakło. Partnerami byli: Urząd Miasta i Gminy w Nakle nad Notecią, Nakielski Ośrodek Kultury, Muzeum Ziemi Krajeńskiej, Straż Miejska w Nakle nad Notecią, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 oraz Zespół Szkół im. Stanisława Staszica.

Poniżej przedstawiamy obszerną fotorelację, która jak zawsze zrealizowana jest dla Was. Staramy się dostarczać Wam jak najlepsze i jakościowe naszym zdaniem wspomnienia z organizowanych przez nas wydarzeń. Nakielski Mityng Lekkoatletyczny to pierwsza impreza realizowana na zmodernizowanym stadionie, w której trakcie na płycie działo się dużo. W związku z powyższym, ze względów bezpieczeństwa postanowiliśmy do minimum ograniczyć obecność na niej osób postronnych - mieszkańców, widzów, rodzin zawodników, a także mediów wprowadzając akredytacje. W trakcie NML-u rozgrywane było kilka dyscyplin jednocześnie, dlatego w pierwszej kolejności musieliśmy mieć na uwadze bezpieczeństwo i komfort uczestników. Dziennikarze/reporterzy/fotoreporterzy, przez cały czas trwania wydarzenia, mogli przebywać na terenie okalającym płytę stadionu czy też na trybunach lub boisku bocznym i nadal wykonywać swoją pracę bez żadnych przeszkód. Ponadto podkreślamy, że poniższe zdjęcia są do dyspozycji każdej redakcji - w przypadku zainteresowania prosimy o kontakt. Akredytacje medialne to standard na wydarzeniach sportowych czy kulturalnych i mamy nadzieję, że takie standardy staną się normą również w Nakle nad Notecią, ponieważ bezpieczeństwo uczestników organizowanych przez nas wydarzeń było, jest i będzie dla nas priorytetem.

Nakielski Sport
fot. Szymon Niemczewski
video: Karol Maliński

Szymon Niemczewski / Nakielski Sport