Miasta partnerskie

Nakło nad Notecią współpracuje z czterema miastami partnerskimi. W każdej z umów zdeklarowano wszechstronną współpracę m.in. w dziedzinie:

  • handlu,
  • nauki,
  • techniki,
  • kultury,
  • sportu,
  • rozwoju gospodarki miejskiej.

 

Seymour (Stany Zjednoczone)

Seymour USA

SEYMOUR umowę o partnerstwie podpisano w 1998 r.
Jest to niewielkie miasto położone w Stanach Zjednoczonych o powierzchni 14.7 mil kwadratowych. Jego populacja to 16251 mieszkańców. Seymour jest jedną z pierwszych amerykańskich miejscowości przemysłowych. Obecnie stwarza optymalne warunki do rozwoju przemysłu lekkiego oraz biznesu. Przywiązuje wagę do jakości edukacji dzieci i młodzieży oraz podnoszenia jakości życia mieszkańców.

Strona internetowa miasta.


Elsterwerda (Niemcy)

Elsterwerda Niemcy

Kolejnym miastem partnerskim jest ELSTERWERDA. Uroczysta inauguracja współpracy nastąpiła 24 października 1999 r.
Miasto to jest położone w Północnej Brandenburgii (Niemcy) nad rzeką Czarną Elsterą. Jego powierzchnia wynosi 40,55 km². Zamieszkuje je 8 959 osób. Elsterwerda jest zdominowana przez przemysł, ale oferuje odwiedzającym wiele możliwości rekreacji, do których należy m.in. rozbudowany system ścieżek rowerowych.

Strona internetowa miasta.


Naklo (Słowenia)

Panorama Naklo

Ze słoweńskim miastem NAKLO akt o partnerstwie został podpisany 24 czerwca 2000 r.
Naklo to miejscowość położona w północnej Słowenii, licząca 5020 mieszkańców o powierzchni 28,3 km². Gmina stwarza warunki dla rozwoju małych firm oraz intensywnego rolnictwa.

Strona internetowa miasta.


Naklo (Czechy)

Naklo Czechy

Czwartym miastem partnerskim od 25 maja 2013 jest czeskie miasto NAKLO.
To niewielka miejscowość położona na historycznej ziemi Morawy. Jego powierzchnia stanowi 11,45 km2,  a populacja liczy 1445 mieszkańców. Naklo jest gminą typowo wiejską, w której znajduje się wiele malowniczych miejsc wartych odwiedzenia. Jego społeczność dąży do zachowania tradycji ludowej poprzez organizacje wielu wydarzeń kulturalnych.

Strona internetowa miasta.